Litery 3D styrodurowe

Styrodur cechuje się niską ceną i wysoką jakością oraz powtarzalnością przy produkcji seryjnej reklam przestrzennych 3D. Jest materiałem o jednorodnej zamknięto-komorowej strukturze. Nienasiąkliwy, nadaje się do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego.

Niska waga styroduru pozwala na łatwy i nieinwazyjny montaż na wszelkich powierzchniach, bez potrzeby ich niszczenia ani stosowania specjalnych mocowań albo dodatkowych konstrukcji. W razie potrzeby, lico liter, loga 3D może być uszlachetnione poprzez dodanie wykończenia z PCV, DIBOND (PCV-ALU) lub PLEXI.

Napisy, czy kształty wycinane z arkusza styroduru na ploterze termicznym i malowane na dowolny kolor RAL. Następnie frezuje się (wycina) lico litery z płyty pleksi (plexi – stosowane są obie formy pisowni) w wybranym kolorze lub z wersji przezroczystej, lub okleja się folią w dowolnym kolorze, czy wzorze. Pleksi klei się do styroduru i napis 3D jest gotowy do montażu. Zamiennie z pleksi stosuje się kompozyt.

Tego typu litery można stosować zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz budynków, montując je bezpośrednio do ściany, czy elewacji, albo na płycie, stanowiącej tło dla napisu.

Podejmiemy współpracę z agencjami reklamowymi i firmami wystawienniczymi (kontakt tutaj).

W przypadku samodzielnego montażu do reklamy przestrzennej 3D dodajemy szablon montażowy ustawiający znaki we właściwych miejscach.

Używamy Styroduru dobrej jakości o gładkim licu. Do trzykrotnego malowania używamy farb przeznaczonych do styroduru nadających się na zewnątrz i wewnątrz. Litery lub znaki graficzne 3D styrodurowe wycinane ploterem termicznym, czyli urządzeniem które, nagrzewając do bardzo wysokiej temperatury rodzaj druciku wycina z arkusza styroduru kształty zgodne z plikiem produkcyjnym. Grubość styroduru występuje w przedziale od 2 do 10 cm, na zamówienie powyżej 10 cm. Następnie wycięte elementy maluje się na dowolny kolor RAL lub NCS i napis przestrzenny jest już gotowy.

Elementy 3D mogą być także malowane w 2 kolorach (boczek i lico w 2 kolorach) Litery 3D można przykleić do ściany wewnątrz budynku (nazwa i logo firmy, nazwa działu, element dekoracyjny w miejscach użyteczności publicznej, czy mieszkaniach prywatnych). Malowane litery ze styroduru wykorzystuje się także jako element dekoracyjny wolnostojący, np. ceremonii ślubnej, ciekawe kształty czy litery na półkę.